aktualności klasztoru Łódź wróć

Kromka chleba dla sąsiada – pomóż seniorom w czasie epidemii koronowirusa


Marzec 21, 2020

Seniorzy są grupą społeczną szczególnie zagrożoną w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jednym z problemów, z jakimi muszą się mierzyć, są trudności w zaopatrzeniu, zwłaszcza w żywność i leki.

Caritas apeluje o włączenie się do akcji „Kromka chleba dla sąsiada”, która pomoże zaradzić tym trudnościom. Zachęcamy, by w ramach akcji zaangażować się w pomoc sąsiedzką. Na stronie internetowej Caritas zamieszczamy plakat, z informacją: „Drogi Seniorze, jeśli boisz się koronawirusa i potrzebujesz pomocy, chętnie zrobię dla Ciebie zakupy, albo wybiorę się do apteki”. Wystarczy pobrać i wydrukować plakat, wpisać swój numer telefonu, albo numer mieszkania, pod który można się zgłosić, a następnie umieścić plakat w widocznym miejscu (na swojej klatce schodowej, na osiedlowej tablicy ogłoszeń).

To inicjatywa dla każdego, kto jest zdrowy i sprawny, a załatwiając swoje sprawy, może przy okazji pomóc seniorowi w potrzebie – zachęca ks. Andrzej Partyka, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej. – To ważne, żeby zwłaszcza w tak trudnej sytuacji, jak dziś, można było liczyć na wzajemną pomoc. Seniorzy, którzy mają być szczególnie chronieni, wymagają teraz od nas wszystkich specjalnej uwagi i wsparcia. Słyszymy, że ludzie starsi powinni zostać w domu, unikać skupisk ludzkich, w tym sklepów i aptek. Okażmy im sąsiedzką troskę i pomoc w podstawowych sprawunkach – apeluje dyrektor Caritas.

Plakat do pobrania