aktualności klasztoru Łódź wróć

Krucjata Różańcowa – spotkanie


Kwiecień 6, 2013

Serdecznie zapraszamy na Mszę św i spotkanie w ramach powstającej w naszej parafii Wspólnoty Krucjaty Różańcowej, które odbędzie się we wtorek, 9 kwietnia, w kaplicy pod kościołem o godz.19:00. Mszeę św odprawi o Krzysztof Wesołowski Proboszcz naszej Parafii. Po Mszy św spotkanie informacyjne na temat Krucjaty Różańcowej.

Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem.
August kard. Hlond

Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy.
Stefan kard. Wyszyński

Jesteśmy świadkami niewydolności państwa i wymiaru sprawiedliwości, korupcji, olbrzymiego zadłużenia, zapaści demograficznej, coraz większej liczby rozbitych rodzin, czy wreszcie całkowitego rozkładu moralnego. Aby stawić czoła tym współczesnym problemom potrzebna jest przede wszystkim odbudowa fundamentu wiary, moralności i modlitwy. Dlatego przystąpmy do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę!

Krucjata Różańcowa gromadzi w sobie ludzi, którzy zobowiązują się codziennie odmówić jeden dziesiątek w intencji Ojczyzny. Nie bójmy się tego zobowiązania. Nawet jeśli należymy do róży różańcowej, czy adoptowaliśmy poczęte dziecko, to intencję krucjaty można dołączyć do odmawianego już dziesiątka.Oczywiście warto zdobyć się na dodatkowy wysiłek i odmówić dziesiątkę różańca tylko w intencji Ojczyzny.

Więcej informacji na temat Krucjaty i powstającej w naszej Parafii wspólnoty podamy wkrótce.