aktualności klasztoru Łódź wróć

Na dobry początek


Październik 22, 2012

 

Osobiście bardzo mnie cieszy fakt, że mogę na nowo, drodzy Siostry i Bracia, kontaktować się z Wami za pomocą tego środka, którym jest Internet, a w nim nasza strona parafialna, zbudowana od nowa w pięknej szacie graficznej z większym wykorzystaniem możliwości, jakie niesie ze sobą używanie tego, powszechnego dziś, środka komunikacji międzyludzkiej.

Trochę to trwało! Ale dzięki Bogu znaleźli się ludzie, którzy zechcieli się do tego przyłożyć i stworzyć dzieło, może niedoskonałe, bowiem doskonałe dzieła nie istnieją, ale takie, aby mogło nas informować, łączyć i cieszyć się tym, co przeżywamy w domu, który nazywamy kościołem pod wezwaniem Opieki św. Józefa i Matki Bożej z Góry Karmel.

Każdy, kto używa Internetu, wie jak szybko można się czegoś dowiedzieć, jak szybko można się z kimś skontaktować. Młodzi, ale również i starsi nie wyobrażają sobie dziś ich świata bez tego komunikatora. Z jednej strony dobrze, ale musimy też pamiętać, że technika nie zastąpi tego, czym jest spotkanie ludzi twarzą w twarz, kiedy możemy widzieć reakcje, gesty, emocje.

Niech więc Internet, a konkretnie nasza strona parafialna, będzie czymś, co dopełnia tego, co wynosimy z naszych wspólnotowych i indywidualnych spotkań z ludźmi, którzy tak samo jak my poszukują Boga i spotykają się z Nim pod gościnnym dachem św. Józefa przy ulicy Liściastej 9.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
o. Krzysztof Wesołowski OCD
proboszcz