aktualności klasztoru Łódź wróć

Nowenna szkaplerzna przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel


Lipiec 4, 2020

We wtorek 7 lipca rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej – Głównej Patronki i Wspomożycielki Zakonu Karmelitańskiego.

Każdego dnia nowenny zapraszamy o godz. 17:30 na różaniec prowadzony przez Świecki Zakon Karmelitański, a o godz. 18:00 na uroczystą Mszę Świętą z okolicznościowym kazaniem, po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne z procesją. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej. Codziennie po nabożeństwie nowenny będzie można przyjąć Szkaplerz święty.

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej odbędzie się w czwartek 16 lipca. Uroczystej Mszy Świętej odpustowej o godz. 18:00 przewodniczył będzie ks. bp Ireneusz Pękalski.


Także w łódzkim klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych rozpoczęła się nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, której w tym roku przewodniczy ojciec Ernest Zielonka – nowy przeor łódzkiego klasztoru ojców karmelitów bosych. Nowenna jest publikowana stronie www oraz na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

Playlista z nagraniami będzie też dostępna na naszym kanale YouTube.