aktualności klasztoru Łódź wróć

Ograniczenie do 65 osób


Październik 17, 2020

Zgodnie z nowymi wytycznymi służb sanitarnych, na Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele parafialnym może uczestniczyć maksimum 65 wiernych. Prosimy o uszanowanie zaleceń. Korzystamy z okazji, aby przypomnieć, że Komunia św. udzielana jest w następującym porządku:

  • na środku kościoła, dla wiernych przyjmujących na rękę: podchodzimy z opuszczoną maseczką, kładziemy lewą dłoń na prawej, następnie prawą ręką podnosimy Hostię do ust i przyjmujemy Komunię w obecności kapłana (nie odchodzimy do ławki);
  • przy ołtarzach bocznych, dla wiernych przyjmujących do ust.

Mając na uwadze narastające zagrożenie zdrowia i życia ludzkiego, Abp Grzegorz udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.