aktualności klasztoru Łódź wróć

Światowy Dzień Chorych 2024


10 lutego, 2024

Nie jest dobrze, by człowiek był sam! Bóg wypowiada je na samym początku stworzenia, i w ten sposób ukazuje nam głęboki sens swojego planu dla ludzkości, ale jednocześnie, ukazuje śmiertelną ranę grzechu, która  sprawia, że w naszym życiu rodzą się podejrzenia, pęknięcia, podziały, a to wszystko rodzi coraz większą izolację. Taka izolacja sprawia, że zatracamy sens istnienia, odbiera nam radość miłości i sprawia, że doświadczamy przytłaczającego poczucia samotności we wszystkich etapach życia.

I dlatego kochani, pierwszą formą opieki, jakiej potrzebujemy w chorobie, jest bliskość pełna współczucia i czułości, nie bliskość odmierzana sekundnikiem naszego zabiegania, ale bliskość szczodra, jak dobrego Samarytanina.

Pamiętajmy o tej centralnej prawdzie naszego życia: przyszliśmy na świat, ponieważ ktoś nas przyjął, jesteśmy stworzeni do miłości, jesteśmy powołani do komunii i braterstwa i jest to pierwsza terapia, którą musimy wszyscy razem zastosować, aby uleczyć choroby społeczeństwa, w którym żyjemy.

Kochani chorzy, starsi wiekiem i wy wszyscy, którzy się źle macie: Nie wstydźcie się swojego pragnienia bliskości i czułości! Nie ukrywajcie go i nigdy nie myślcie, że jesteście ciężarem dla innych. Osoby chore i starsze zachęcają wszystkich do zahamowania nadmiernego tempa, w którym jesteśmy zanurzeni, i do odnalezienia siebie.

W życiu przychodzi taki moment, kiedy tracimy bardzo wiele, ale nigdy nie pozwólmy sobie odebrać siebie, swojego poczucia wartości a w konsekwencji radości codziennego życia.

Czego wszystkim parafianom, przyjaciołom, ale także chorym i personelowi w naszym szpitalu im. Biegańskiego z całego serca życzę i zapraszam na Msze św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych: w parafii o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00, a w szpitalnej kaplicy o godz. 14.30.