aktualności klasztoru Łódź wróć

Zaduszki 2020


Październik 6, 2020

Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnie poświęcony modlitwie za naszych drogich Zmarłych. Zgodnie z wieloletnią już tradycją naszego klasztoru, naszej wspólnoty zakonnej pragniemy nadal modlić się za Waszych Zmarłych, których polecacie naszej pamięci modlitewnej, prosząc Miłosiernego Jezusa, by jak najrychlej mogli dostąpić pełni wiecznego szczęścia w niebie.

Przez cały miesiąc listopad będziemy ich polecać codziennie we Mszy Świętej odprawianej w dni powszednie o godz. 8.00 rano, a w niedziele o 7.00, zaś  każdego wieczoru będziemy odmawiać za nich modlitwę różańcową o godz. 17.30, wspominając ich imiona. Jest też o dawna zwyczajem w naszym klasztorze, że każdego roku od 1 stycznia do 31 października, codziennie sprawujemy Mszę Świętą za zmarłych poleconych naszej modlitwie w Zaduszkach Rocznych.

Wasze dary serca od wielu lat pomagają nam w utrzymaniu naszego Seminarium Duchownego i braci przygotowujących się do święceń kapłańskich. Ofiary, które składacie wspierają także utrzymanie oraz remont naszego kościoła i klasztoru.

Imiona waszych drogich Zmarłych możecie przesłać albo drogą pocztową na adres:

Klasztor Karmelitów Bosych,
ul Liściasta 9, 91-357 Łódź,

lub mailem: lodz@karmelicibosi.pl

Nasz rachunek bankowy: 35 1020 3408 0000 4002 0112 2720

Za Wasze serce niech dobry Bóg hojnie Wam błogosławi.
o. Ernest Maria Zielonka OCD,
przeor klasztoru