aktualności klasztoru Łódź wróć

Zaproszenie do Żywego Różańca


Grudzień 12, 2020

W naszej parafii działa kilka kół żywego różańca – 7 parafialnych, 1 rodziców za dzieci, 1 dzieci oraz 2 światowe. Żywy różaniec polega na tym, że każdy uczestnik, nazywany Różą codziennie odmawia 1 dziesiątkę różańca wyznaczoną na cały miesiąc. 20 osób odmawia 1 dziesiątkę różańca i w ten sposób odmawiany jest codziennie cały różaniec. Intencje różańców i historia działalności różańców w parafii są umieszczone w gablocie obok ogłoszeń.
Zelatorka Ania zaprasza wszystkich a w szczególności dzieci do żywego różańca. Można dołączyć na próbę na miesiąc. Ta jedna dziesiątka różańca, to tylko max 5 minut dziennie a można wyprosić wiele łask dla siebie i najbliższych. Różańce dzieci i rodziców za dzieci oraz światowe powstały w tym roku tuż przed epidemią.
Zelatorka Ania przeważnie jest w niedzielę na mszy o 10, ale w grudniu będzie również po mszy o 11.30. Również w pierwsze soboty po mszy o 11.30 można dołączyć do kół różańcowych. W każdym momencie można się również zgłosić do zakrystii lub na furtę.