3 Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020

Kwiecień 26, 2020

  1. W piątek rozpoczniemy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa każdego dnia majowego po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy do Matki Bożej także w gronach rodzinnych. Niech szczególną intencją naszej majowej modlitwy będzie uproszenie łaski rychłego oddalenia epidemii. Otoczmy modlitwą wszystkich chorych i cierpiących oraz opiekujących się nimi. Módlmy się także o łaskę deszczu i ustania trwającej dotkliwej suszy.
  2. W pierwszy piątek oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  3. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. W dniu uroczystości Msze Święte odprawimy według porządku niedzielnego. Po Mszach Świętych odnowimy Akt oddania się Najświętszej Maryi Pannie.
  4. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  5. Zgodnie z zarządzeniem w naszym kościele może jednocześnie przebywać 35-ciu wiernych. Arcybiskup Łódzki udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do 31 maja br. Wszystkich korzystających z dyspensy bardzo zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w dni powszednie, kiedy wiernych jest zazwyczaj mniej niż obecnie może uczestniczyć. Zachęcamy również, aby wierni korzystający z dyspensy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie, duchowo łącząc się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.