7 Niedziela zwykła – 23 lutego 2020

Luty 24, 2020

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Módlmy się w tym czasie za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości.

2. We wtorek (wyjątkowo ze względu na rozpoczynający się w środę Wielki Post) serdecznie zapraszamy na kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Józefa, patrona naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Msza Święta nowenny z okolicznościowym kazaniem o godz. 18.00, po niej nabożeństwo.

3. Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 8.00, 11.30 i 18.00. Podczas Mszy Świętych odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych (od 18 do 60 roku życia). W Środę Popielcową po Mszach Świętych nasza Asysta będzie zbierać ofiary do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

4. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży, natomiast po Mszy Świętej o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. W każdą niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.20 schola gregoriańska zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu. Następnie o godz. 15.00 grupa „Pieta” zaprasza na spotkanie modlitewne.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Msza Święta o godz. 17.00 w kaplicy pod kościołem, po niej spotkanie w salce parafialnej.

o.Piotr Bajorek OCD

Łódź

23 lutego 2020